Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ten, po kterém se střílí

19. 06. 2017 16:32:00
Zdivočelá Kavárna opět vyplodila "intelektuální klenot", o který se tady musím podělit. Vypovídá to mnohé. Především naprostou neschopnost řešit nejen mimořádné životní situace, ale i ty docela titěrné a pro nás ostatní samozřejmé

... z diskuse na Facebooku

Začalo to výkřikem člověka, kterého považuji za profesionálního parazita, žebráka. Navíc vrcholně nezodpovědného magora. Rádobyintelektuála, jenž by strašně moc rád prezentoval své "dělnické" mozoly a všeobecný přehled Sluníčkáře, jenž žije v bublině, jejíž optiku chce vnutit drtivé většině českého národa. Zde:

kopíruji:"Muslim zaútočil na nemuslimy, protože v jeho jednoduchém myšlení jsou všichni nepřátelé. Nemuslim zaútočil na muslimy, protože v jeho jednoduchém myšlení jsou všichni nepřátelé. Jednoduché myšlení je nepřítel!" konec kopie

Proč těmhle lidem vadí jednoduché myšlení? Copak celá komplexní věda - matematika není cesta jednoduchého myšlení, jež navršováno kvantitou a kvalitou do ultrasložitých struktur, usiluje o jednoduché, ale geniální a půvabné řešené "Všeho"? Není to náhodou tak, že ty nejúžasnější věci, nejpokročilejší a nejpůvabnější, jsou složeny z jednoduchostí naprosto odzbrojujících, ale svým počtem a pevnou základní strukturou dokáží přesáhnout i pouhý součet své entity? Takový je třeba lidský mozek. Základní jednotkou je neuron. 50 -100 miliard neuronů funguje až na 10% výjimek stejně. Přesto je ještě velmi daleko doba, kdy se člověku podaří sestrojit stroj, který lidský mozek napodobí byť jen z malé části.

Tito lidé nenávidí jednoduchost. Je to podobné, jako když Darwin předložil světu důkazy o evoluci. Najednou se z Boha - Stvořitele, z toho nekonečně složitého univerza, stala téměř zbytečná věc. Nejen to. Darwin usvědčil "Pánbíčkáře" z mnoha naprosto zoufalých a v konečném důsledku i zločinných lží, kterým byla alibi nevzdělanost, omezenost doby před ním.

Jednoduchost Sluníčkářům - Kavárníkům připomíná, že pocházejí z opice. Strašně je to užírá! :D

Nuže vraťme se k tomu výkřiku. Věta po větě je manipulace, demagogie, nesmysl. Je to hromada omylů, neznalosti a tuposti, která může být ovšem velmi nebezpečná. Plete si dojmy s pojmy, jakoby. Útočí na základní princip nejen logického myšlení, ale především odhaluje zraněné ego autora tohoto úpění, který by strašně rád věřil, že teroristé jsou primitivní, tupí kreténi. Nakonec postaví na pranýř k bičování jednoduchost. Tu jednoduchost, která stvořila celý náš známý Vesmír.

Ovšem diskuse se pohnula, nemohl jsem jen tak přihlížet. A tak tento zapálený občanský aktivista, jenž žebrá a obchází ty co něco mají, aby mu přispěli na jeho hazardní, naprosto lajdácké a amatérské ostudy všude po světě ... přispěchal s dalším výrokem:

kopíruji: "Víte Štěpáne, obzvlášť v krizové situaci je hodně důležité zachovat co nejchladnější hlavu. Možná vás to překvapí, ale ti nejlépe vycvičení vojáci se vyznačují právě schopností analyzovat situaci v případě útoku. On je to totiž základ úspěchu. Ale chápu, že to pro vás je to asi moc složité."konec kopie.

Nuže, už na první pohled něco nehraje. Odsuzujeme jednoduchost, ale voláme po zachování chladné hlavy. To je zjevný protimluv. V tomto kontextu tzv. krizového řízení, to znamená, že se má člověk soustředit především na ty nejzákladnější věci k přežití. Jestli tohle není jednoduchost? Ano. Chladnou hlavou se myslí, omezit přísun chaosu myšlenek. Jimiž nás civilizace bombarduje. Horká hlava ovšem taky umí přežít! Byť je to daleko víc o náhodě a osudu. Samozřejmě k horké hlavě zdaleka nevzhlížím! Naopak. Podle všech zákonů elementární fyziky hmota či těleso, které pracuje vydává větší teplo. V této situaci zcela proti smyslu přežití. Kdo volá po analýze až v době krize, je idiot. Vypadá to dost chaoticky? Pokusím se vysvětlit o co jde, když je váš život v přímém ohrožení. Protože poprvé to je vždy chaos! Chaos, zmatek, panika potažmo složitost, kterou je třeba redukovat na jednoduchost.

Dobrý příklad je ... ten, po kterém se střílí.

Asi všichni my jen ždibec rozumní, se shodneme na tom, že pokud vám kolem hlavy proletí kulka a nemáte sebemenší představu, že by se to kdy mohlo stát, je z toho velmi často hluboké trauma. Jednak se to u nás nestává každý den. Druhak toto přímé a nekompromisní ohrožení života, má moc zahnízdit v hlavě. Z mnoha důvodů, které zde popisovat nechci. Je to jiná debata.

Jak se s tím vyrovnat? Každý veterán v armádě, který prošel bojovou zkušeností vám řekne, že to je zcela individuální záležitost. Ale nejlepší je, se na tu situaci připravit. A i když nevíte nikdy co uděláte, máte tak šanci zachovat tu pověstnou chladnou hlavu tím, že řešíte jen ty nejzákladnější věci k přežití. O nějaké anal-ýze, nemůže být ze začátku ani slovo! Člověk může mít výcvik třeba s ostrýma střelbama kolem sebe, ale pořád je to výcvik. Stále je v hlavě myšlenka, že ta kulka nebyla vystřelena s úmyslem vás zabít. Jen vycvičit. A i když to ve výsledku může být naprosto jedno - umřete, hlava tak funguje. "Přibáňova analýza" nastupuje až v okamžiku, kdy čelíte podobné situaci podruhé. A máte za sebou skvělý výcvik. Tvrdý a nejvíce se podobající reálnému boji. Ani pak to není vůbec snadné. Protože analýza vás může v boji stát život, byť by byla i třeba Přibáňova. Jeden můj známý, který se v tom maličko vyzná mi kdysi řekl: "Strategie vyžaduje čas a prostředky, taktika zkušenost, výcvik a instinkty."

A ještě bych dodal něco k muslimům a nemuslimům. Islám funguje jen díky Koránu. Stejně, jako kdysi křesťanství fungovalo jen díky Bibli. Mnohoznačnost a přemýšlivost dovedla církev k inkvizičním procesům na nevinných lidech. Iniciátoři a vykonavatelé byli velmi často prudce inteligentní, přemýšliví lidé. Tak přemýšliví a složitě intrikující, že se v tom ztratili a dle nich jedinou nadějí jak zabránit jimi rozpoutanému chaosu, byla brutalita, násilí, inkvizice, presumpce vinny i jmenování ještě větších primitivů, než doposavád znali, do zodpovědných funkcí.Tak funguje dnešní islámismus a islám. Nikoliv jednoduchost, ale složitost která se vrší na jednoduché principy dobro - zlo je zločinem! Je terorismem. Je vrahem a manipulátorem ke genocidě rozumu.

Mám rád jednoduché věci, pochopitelné věci, srozumitelné věci, půvabně čisté věci, upřímné věci, upřímné myšlenky, upřimné záměry, upřimná slova, upřímné činy. Protože když je jich dostatečné množství, vždy vytvoří strukturu, která je daleko za hranicí pouhého součtu jednotlivých součástí. Jako mozek, jako pravda, jako upřímnost. Jako matematika, jako dobrá věda obecně, jako lidství (humanita), které není znásilňováno zvráceným a perverzním intelektualismem,. jenž slouží jen tomu, aby zakryl ubohost či bestialitu vyšinutých retardů co se naučili papouškovat cizí písmena.

Závěr: Atentát na Reinharda Heydricha je nepochybně hrdinský čin. Je to ovšem také akt zbabělosti a pokrytectví Západu. Kde byl(!) Západ, když naše země mobilizovala? Co dělal, o čem a jak mluvil, psal a vysílal? Co udělali potom. Ti kluci věděli, do čeho jdou a proč. A každý věděl, že bude ...ten, po kterém se střílí. Přesto po nich zbyla slova, která určují mnoha lidem, jako byli oni, celý život: "Jsme Češi a nikdy se nevzdáme!"

V Praze 19.6. 2017

Autor: Štěpán Sekanina | pondělí 19.6.2017 16:32 | karma článku: 26.45 | přečteno: 1335x

Další články blogera

Štěpán Sekanina

Berešit?

„ Žijeme v době, kdy se otrok vysmívá svobodnému člověku, že zahodil jistoty otroctví za nejistoty svobody.“

30.8.2017 v 13:38 | Karma článku: 5.88 | Přečteno: 484 | Diskuse

Štěpán Sekanina

Jsme ve válce s islámem i s islámismem

Umím si představit, že Donald Trump a Vladimírem Putinem vytvoří vojenskou alianci, která za tiché podpory Číny "dá do pořádku" Střední východ i severní Afriku. Možností, jak z toho profitovat je nepřeberné množství.

5.1.2017 v 9:30 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 1124 | Diskuse

Štěpán Sekanina

Pravda, právo, spravedlnost.

Začíná být ukrutná poptávka po pravdě. To se mi líbí. Jde to dokonce tak daleko, že ji poptávají i globální korporace, jakou se stal Facebook. Ovšem bez zdravého selského rozumu to bude opět cesta do pekla. Zkratka.

4.12.2016 v 13:30 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 506 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 526 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 534 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.30 | Přečteno: 1251 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 979 | Diskuse
Počet článků 550 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1685
Sanitář. Nositel stříbrné plakety Jana Janského - dobrovolný dárce krve. Jsem ročník 1973.V tomhle roce postavili Nuselský most,byly zavedeny propopulační zákony a zemřel John Ronald Reuel Tolkien,Pablo Picasso a Bruce Lee - největší osobnost a legenda bojových umění.Až se příště narodím, chci bejt slovo, jedno jediný. Takový, co se dá číst jako celá kniha. Nastal čas, abych definoval ideové hnutí. Vybral jsem si UNANONYMOUS.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.